Prima Pagină
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

[GHID]Assasin-ul perfect(Arc)

In jos

[GHID]Assasin-ul perfect(Arc) Empty [GHID]Assasin-ul perfect(Arc)

Mesaj  RobiCR9 Mier Ian 11, 2012 9:29 am

Salut astazi va voi arata cum sa creeati un ninja arc, care sa fie foarte bun in PvP.

Inainte de a incepe vreau sa aduc aminte ca Ninja arc, este o rasa cu un talent folosti doar pentru PvP.

Calitatiile lui de PvM sunt foarte scazute neavand skill-uri care sa permita distrugerea mobilor cat mai rapida!

De asemenea vreau sa adaug ca ninja arc va incepe prin creearea unui ninja lame!

Sa incepem:

Status-ul unui ninja arc:

Status-ul trebue respectat cu strictete pentru un atac si o defensiva in PvP:

Amintesc, ninja lame va folosi aceste status-uri pentru inceput:

-Incepem cu 1 pct. VIT, 2 pct. DEX
-Dupa care completam STR
-Dupa ce ramane pe INT

Itemele necesare:

Ok, un ninja arc are nevoie de DEX, aceasta il face cat mai agil si mai puternic, in fata inamicului.

Ca si la ghid-ul anterior "[GHID]Warrior-ul perfect(Corp)!" itemele vor fi aceleasi DAR, tot Str-ul va fi inlocuit de DEX, care va creste puterea atacului, defensiva.
Multi dintre voi spun ca un ninja arc, la un war, nu are ce face...
Intrebarea mea este de ce? --> Majoritatea playeri-lor care au exp. de aproximativ 1 an, banuiesc ca un ninja nu poate ataca mai multi playeri dintr-un skill si nu poate sa arunce(doboare) un player pe jos + ca nu poate decat sa atace pe unul dintre ei.

Parerea mea!? --> Este o prostie!

Un ninja arc poate ataca de la o departare mai mare ceea ce este foarte bine de ce? Pentru ca in cazul unui war intre bresle un coleg de lupta cu un player inamic voi il puteti dobor cu sageti pe inamic de la departare fara a va expune, acel player sigur va cadea repede, si astfel puteti elimina cat mai multi DEOARECE majoritatea playeri-lor nu isi fac rez. la sageti! , ceea ce este un lucru rau!
Va recomand sa va faceti seturile pentru toate armele!

Skill-urile:

Skill-urile trebuie puse intr-o anumita ordine:

-Sageata otravita - Avantaj: Consuma putina pgm, ataca mai multe tine si timp scurt de reincarcare. Dezavantaje: Poate rata tinta!
-Sageata de foc - Avantaj: Nu rateaza tinta si are timp scurt de reincarcare. Dezavantaje: Nu sunt..
-Sageti repetate - Avantaj: Nu rateaza tinta. Dezavantaje: O sageata are atacul destul de mic.
-Dus de sageti - Avantaj: Atac asupra mai multor tinte. Dezavantaje: Nu sunt...
-Mers de fulg - Avantaj: Viteza de alergare merge. Dezavantaje: Durata este relativ mica.


Va multumesc pentru timpul acordat, si daca am facut greseli de ortogfrafie va rog sa-mi atrageti atentia unde!

RobiCR9
V.I.P
V.I.P

Mesaje : 252
Data nasterii : 04/06/1993
Data de inscriere : 11/01/2012
Varsta : 30
Localizare : Valcea
Stare de spirit : buna :x

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum