Prima Pagină
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

[Tutorial] CPANEL / FTP Account Detalii

In jos

[Tutorial] CPANEL / FTP Account Detalii Empty [Tutorial] CPANEL / FTP Account Detalii

Mesaj  RobiCR9 Mier Ian 11, 2012 7:32 am

Buna ziua! La dorinta Blondei am sa va prezint un scurt tutorial unde va voi explica cum se da restart la un server de cs si daca sunteti cuminti va voi prezenta si alte chestii importante Smile) . Datorita faptului ca multi owneri din LLG [nu dau nume] nu stiu la ora actuala sa dea un RESTART la server si nu stiu multe chichituri ce eu vi le voi explica cu amanuntul Smile


Primul pas este "logarea" dumneavoastra la accountul de FTP a serverului respectiv . Dupa ce v-ati logat va va aparea o pagina , numita pagina principala a CPANELULUI serverului dumneavoastra . Mai exact ca in poza urmatoare:

=> [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


* INFO *

# Exact ca in imaginea postata , daca sunteti atenti observati 4 butoane importante ce trebuiesc stiute de toti!

1. Butonul albastru => consola serverului dumneavoastra unde puteti verifica daca vreun plugin este BUGUIT si da eraore / daca vreun admin sufera mai pe scurt daca intrati aici admini nu va stiu ca sunteti in consola si sunteti UNDERCOVERI pentru ei

ATENTIE:

# Ce vedeti in consola se salveaza in fiecare zi intr-un log de nume : L1245324.log (de exemplu) care se regaseste in directorul logs din HLDS_L => cs => cstrike

# In caz ca aveti probleme cu un admin intr-o zi intrati in FTP dati click pe butonul albastru (=consola serverului) si dati click pe "DOWNLOAD LOG FILE" = downloadati logoul din ziua respectiva pana la ora respectiva! (EXACT ca in imaginea urmatoare)

=> [URL="http://postimage.org/image/s2grjsuul/"][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/URL]

2. Butonul rosu => Opriti serverul , pentru binele serverului dumneavoastra ar trebui neatins

3. Butonul portocaliu => Cu ajutorul acestui buton dati restart la server . De folosit ar trebui atunci cand aveti o problema minora/majora la server!

4. Butonul galben => Daca dati click pe el ajungeti la urmatoarea pagina => [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] unde va apar anumite detalii despre serverul dumneavoastra (nu intru in detalii..)

IMPORTANT

Aveti grija sa nu incurcati butonul REINSTALL cu butonul RESTART deoarece este o diferenta intre ele ca de la Cer la Pamanat!

Daca ati apasat butonul REINSTALL puteti sa o luati de la capat sa faceti addonul pe care l-ati personalizat si l-ati avut pe server pana la momentul apasarii butonului






!



RobiCR9
V.I.P
V.I.P

Mesaje : 252
Data nasterii : 04/06/1993
Data de inscriere : 11/01/2012
Varsta : 30
Localizare : Valcea
Stare de spirit : buna :x

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum