Prima Pagină
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ghid Grota exilului ~ drumul spre camera de cristal

In jos

Ghid Grota exilului ~ drumul spre camera de cristal Empty Ghid Grota exilului ~ drumul spre camera de cristal

Mesaj  RobiCR9 Mier Ian 11, 2012 9:35 am

La inceputuri, trei frati mentineau componentele vietii in ordine:
Bahar-Taraji, Zeita Creatiei si fratii ei Baljit-Elvedin, Zeul Conservarii si Beran-Setaou, Zeul Dizolvarii.
Locuitorii se rugau la primii doi dar le era frica de al treilea. De-a lungul timpului acesta a starnit invidie intre Beran-Setaou care pana la urma s-a transformat in ura.
Intr-un final furia Zeilor a devenit atat de mare incat Beran-Setaou si-a ucis sora - care a fost cea mai iubita de catre locuitori.
Moartea zeitei a dus la urmari dramatice. O iarna geroasa a inghetat lumea oamenilor. Chiar si zeii au suferit. Beran-Setaou s-a retras si a cautat singuratatea atunci cand imensitatea a ceea ce a facut s-a abatut asupra lui. Fratele sau Baljit-Elvedin a fost indurerat mult timp dupa sora lui pana cand a inceput sa-l caute pe fratele sau.
Dar aceasta este doar o parte din poveste.
Cand l-a gasit in grota, o batalie violenta a izbucnit intre cei doi, batalie pe care nici unul nu a putut s-o castige. Totusi Baljit-Elvedin a reusit sa sigileze grota si sa se intoarca in lumea oamenilor.
Locatia grotei este cunoscuta de foarte putini - si cei care cunosc locatia o tin secreta. Dragonul Negru conduce lumea de jos si tot ce apartine de aceasta lume. El este inca plin de ura fata de toate lucrurile vii. Si toti care ii trec calea vor simti furia sa.

Eu aici va prezint harta Grotei si drumul spre camera dragonului:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Si, Grota 2, sau regatul dragonului:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sper sa ajute cu ceva
Acest ghid o sa va ajute si cu V3-V4 deoarece am obsevat la un coleg mai jos ca nu ii arata poza va multumesc.

RobiCR9
V.I.P
V.I.P

Mesaje : 252
Data nasterii : 04/06/1993
Data de inscriere : 11/01/2012
Varsta : 30
Localizare : Valcea
Stare de spirit : buna :x

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum